Blog

Szukaj

Categories

All (2) General (1) Transport (1)
EKSPRESOWY TRANSPORT ELEKTRONIKI – NOWE MOŻLIWOŚCI

EKSPRESOWY TRANSPORT ELEKTRONIKI – NOWE MOŻLIWOŚCI

I WSZYSTKO DZIAŁA JAK W SMARTWATCHU!


Potrzebujesz szybkiego przewozu sprzętu RTV lub AGD na terenie Europy? Chcesz przewieźć urządzenia o sporych gabarytach? A może planujesz wysyłkę kilku paczek ze smartfonami? Szukasz pewnej i tańszej alternatywy dla firm kurierskich lub przewoźnika, który dotąd Cię obsługiwał? Zależy Ci na czasie i bezpieczeństwie ładunku, który dojedzie na czas pod wskazany adres? 5 pytań i jedna odpowiedź: koniecznie przeczytaj ten artykuł!
TRANSPORT ELEKTRONIKI


Transport elektroniki to bardzo obszerne zagadnienie, które łączy przewozy drobnego sprzętu użytkowego oraz urządzeń RTV i AGD z logistyką szeroko rozumianego przemysłu elektronicznego. Wspólnym mianownikiem jest potrzeba szybkich i bezpiecznych usług transportowych – bez względu, czy zleceniodawcą jest korporacja, czy jednoosobowa firma. W każdym przypadku liczy się pewność, że wysłany towar dojedzie na czas pod wskazany adres na mapie Europy. Zanim jednak podpowiemy Ci nowe rozwiązanie w zakresie transportu sprzętu elektronicznego, to chcielibyśmy krótko omówić kluczowy temat w tym kontekście, czyli bezpieczeństwo przewozów.TRANSPORT ELEKTRONIKI – BEZPIECZEŃSTWO


Jak zorganizować przewóz sprzętu elektronicznego?

Przydatna wiedza na wszelki wypadek – dosłownie i w przenośni.


Transport elektroniki wymaga możliwie najwyższego poziomu bezpieczeństwa, ponieważ sprzęt jest z reguły bardzo delikatny i podatny na uszkodzenia mechaniczne. Z kolei uszkodzenia często skutkują odmową przyjęcia towaru, reklamacjami i oczywiście kosztownymi naprawami. Z tego względu przewóz sprzętu RTV i AGD, komputerów, procesorów, telefonów oraz innych urządzeń elektronicznych powinien uwzględniać dobre praktyki i środki ostrożności od momentu załadunku, przez bezpieczny transport elektroniki, aż po wyładunek. O co konkretnie chodzi? Już wyjaśniamy!
Przygotowanie sprzętu elektronicznego do transportu


Pierwszy etap to oczywiście przygotowanie sprzętu elektronicznego do transportu. Zacznijmy od oczywistości, czyli przewozu sprzętu w fabrycznym opakowaniu. Kartony producentów są zazwyczaj idealnie dopasowane do kształtu oraz wagi urządzenia, a wnętrze kartonu często wypełniają listwy styropianowe oraz folia bąbelkowa. Te „wypełniacze” dość skutecznie chronią rogi urządzeń oraz amortyzują drgania w czasie jazdy.


Z tych względów warto transportować sprzęt elektroniczny w fabrycznych opakowaniach, a jeśli jest to niemożliwe to warto:

 • wybrać mocny karton dopasowany do kształtu i wagi urządzenia;
 • wypełnić wolną przestrzeń i zabezpieczyć rogi urządzenia listwami styropianowymi;
 • obłożyć sprzęt folią bąbelkową;
 • wzmocnić spód taśmą klejącą (także w przypadku urządzeń w fabrycznym opakowaniu).
Właściwe ułożenie sprzętu elektronicznego w czasie transportu


Kierowca dobrej firmy transportowej powinien pamiętać o zasadach bezpiecznego ułożenia sprzętu w czasie transportu, ale na wszelki wypadek przekazujemy Ci pakiet dobrych praktyk:


 • Telewizory i monitory – należy przewozić je w pozycji stojącej. Nie wolno ich układać jeden na drugim, ani ustawiać ekranem zwróconym w kierunku siedzenia lub ściany.
 • Głośniki i komputery – należy je zamocować w ten sposób, aby nie przesuwały się w czasie transportu, ponieważ przemieszczenie w czasie hamowania lub zakrętu może spowodować uszkodzenia.
 • Drzwiczki urządzeń – jeśli transportujesz urządzenia elektroniczne do naprawy, to pamiętaj, że ich drzwiczki powinny być zamknięte i zabezpieczone przed otwarciem w czasie jazdy – na przykład sznurkiem lub taśmą.
 • Smartfony i drobny sprzęt elektroniczny (np. smartwatche) – małe fabryczne opakowania warto włożyć w większe kartony wypełnione dodatkowo folią bąbelkową tak, aby kartoniki się nie przemieszczały.
Szybki, ale bezpieczny transport elektroniki


Kluczową rolę w szybkim i bezpiecznym transporcie odgrywa oczywiście odpowiedzialny kierowca, który bierze pod uwagę specyfikę towaru, który przewozi. Firma transportowa powinna wybrać trasę, która gwarantuje możliwie szybki przewóz i jednocześnie w jak najmniejszym stopniu narazi sprzęt na ewentualne wstrząsy. Z tego powodu warto wybrać przewoźnika, który posiada doświadczenie w transporcie elektroniki, a jego kompetencje potwierdzają pozytywne opinie oraz wiarygodne rekomendacje klientów.
Rozładunek elektroniki


Gdy pojazd dotrze do celu trzeba pamiętać o ostrożnym rozładunku elektroniki. Na tym etapie ważna jest rola kierowcy oraz osób, które przenoszą sprzęt z auta do magazynu, do siedziby firmy, albo do domu. Pośpiech i nonszalancja często powoduje, że już na ostatnim etapie dochodzi do uszkodzeń, choć towar przejechał bezpiecznie setki, a nawet tysiące, kilometrów. Krótko mówiąc, trzeba uważać i pamiętać, że urządzenia RTV/AGD oraz specjalistyczny sprzęt elektroniczny jest po prostu bardzo delikatny.
EKSPRESOWY TRANSPORT ELEKTRONIKI JUST IN TIMECo robić, gdy potrzebujemy ekspresowego transportu elektroniki Just in Time na

terenie Europy, a:


 • nasz dotychczasowy przewoźnik akurat nie dysponuje terminami i pojazdami?
 • poszukiwania przypadkowej firmy wiążą się z niepewnością i ryzykiem?
 • otrzymywane oferty cenowe są zdecydowanie zbyt drogie?


Alternatywą jest pierwszy portal, który oferuje szeroko rozumiany transport ekspresowy, realizując zlecenia korporacji, małych firm oraz klientów indywidualnych, w tym m.in.:


 • transport dla przemysłu elektrycznego;
 • przewozy RTV i AGD;
 • przewozy drobnego sprzętu użytkowego, takiego jak smartfony;
 • przewozy sprzętu oświetleniowego.


Kierowcy partnerskich firm to fachowcy, którzy przestrzegają zasad bezpiecznej jazdy od załadunku do wyładunku, ponieważ wiedzą, że sprzęt elektroniczny nie wybaczy im żadnego błędu!

➔ Już teraz załóż bezpłatne konto i sprawdź, jak działa Shipplace.eu